O společnosti TOS Hostivař

Sídlo TOS Hostivař

Jsme parta profesionálů, která miluje svoji práci.

Po revoluci v roce 1989 se tento původně národní podnik TOS Hostivař potácel v nejistých ekonomických i majetkových situacích. Vedle toho byla založena společnost HOL-MONTA , kam odešlo mnoho zkušených zaměstnanců právě z bývalého státního podniku TOS Hostivař . Společnými silami pak dosáhli toho, že jsou naše brusky pod značkou TOS Hostivař opět prodávány a vyváženy do celého světa.

V roce 2011 se podařilo získat světoznámou značku TOS Hostivař do vlastnictví HOL-MONTA spol. s r.o., a tím i fakticky zajistit pokračování bohaté tradice této značky, sahající až do roku 1950.

Co děláme

Čím se zabýváme

Společnost TOS Hostivař s.r.o. vyrábí univerzální i speciální hrotové brusky a jako doplňkový sortiment brusky na plocho a karuselovací brusky na otvory. To vše s návazností na úspěšnou konstrukci brusek TOS Hostivař, která je neustále zlepšována a inovována tak, aby odpovídala nejnovějším trendům. Samozřejmostí je použití nejlepších a nejmodernějších elektro a strojních komponent renomovaných evropských výrobců.

Co nabízíme

TOS Hostivař s.r.o. má široký výrobní program, od velkých brusek na válce a hřídele, až k malým univerzálním hrotovým bruskám. K dodavatelskému programu náleží jak vybavení brusek připravené podle konkrétních požadavků zákazníků, tak také všechny potřebné výkony až po opravy, rekonstrukce a dodatečná vybavení hrotových brusek v rozsahu celého výrobního programu.

Tradice

Tradice od roku 1854

Historie společnosti TOS Hostivař.

Na základech strojírenské výroby, jejichž počátky sahají až do roku 1856, vznikl národní podnik TOS HOSTIVAŘ, který se zaměřil na výrobu brousících strojů. Po rozpadu národního podniku TOS HOSTIVAŘ, vznikla v roce 1992 společnost HOL-MONTA, která navázala na tradiční výrobu unverzálních brousících strojů.

První výrobní hala společnosti HOL-MONTA byla v Praze-Karlíně. Po povodních byla v roce 2003 postavena nová výrobní hala v Praze-Hostivaři. V roce 2008 byly výrobní prostory rozšířeny do dnešní podoby. Od roku 2012 je společnost HOL-MONTA oficiálním držitelem ochranné známky TOS HOSTIVAŘ. V roce 2014 vstupil do společnosti HOL-MONTA nový majitel, společnost RM Holding a.s. Jejím záměrem je pokračovat a dále rozvíjet výrobu brousícich strojů a navázat tak na dlouholetou tradici a kvalitu.

1854

1854

Karel Jockel začíná s výrobou obráběcích strojů.

1913

1913

Otakar Podhajský zakládá v Praze-Hostivaři dílnu na výrobu vzduchotechniky, kancelářského nábytku a později rovinných brusek.

1919

1919

Výrobu Karla Jockela kupuje Jiří Kameníček a stěhuje ji z Královských Vinohrad do Prahy-Hostivaře. Firma se soustředí na výrobu obráběcích strojů, soustruhů, vrtaček a později výrábí hrotové a bezhroté brusky.

1950

1950

Dochází ke spojení firem Podhajský a Kameníček a vzniká výrobce na výrobu brousících strojů TOS Hostivař, n. p.

1974

1974

TOS Hostivař, n.p. se stěhuje do nového závodu a stává se předním výrobcem brousících strojů

1992

1992

Zakládá se společnost H O L - M O N T A Spol. s.r.o. se sídlem v Praze – Karlíně a pokračuje v tradici výroby brousících strojů světoznámé značky TOS HOSTIVAŘ.

2012

2012

Společnost H O L - M O N T A Spol. s.r.o. získává ochranou známku TOS HOSTIVAŘ a stává se tak i fakticky oficiálním pokračovatelem této značky.

2014

2014

Výrobu brusek přebírá akciová společnost RM HOLDING a plánuje další rozvoj výroby strojů.

2017

2017

V roce 2017 došlo ke změně obchodního názvu společnosti H O L – M O N T A spol. s r.o. na současný TOS Hostivař s.r.o.


Kariéra

Kariéra

Přijmeme pracovité lidi se zápalem

Konstruktér

Soustružník

Brusič

Zobrazit další pozice

Zde používají naše stroje

Exportujeme do celého světa

Brusky TOS Hostivař jsou z 80 procent exportovány na zahraniční trhy. Nejvíce naší produkce jde do Německa, tento trh zabírá přibližně 50 procent naší produkce. Zbylých 20 procent jde na domácí trh a Slovensko.

Mapa, kde používají naše stroje

Komu dodáváme naše stroje

Bayer
ABB
ZVVZ
Agrostroj
Siemens
Jawa